Strážce zahrady

"Můj první gól"

FOTBALOVÝ TURNAJ DOUBRAVECKÝCH MATEŘSKÝCH ŠKOL

Poslední květnové čtvrteční dopoledne čekala děti ze Srdíčkové třídy první možnost vyzkoušet si, jak probíhá fotbalový turnaj, jak se kope do míče a seznámit se se základními pravidly této hry.

               


Na travnaté hřiště Sokola Plzeň-Letná nastoupilo 5 družstev dětí reprezentujících jednotlivé školky a ostatní děti z jejich tříd jim nejen fandily, ale mohly si i vyzkoušet různé dovednosti s míčem. V průběhu zápasů svých třídních zástupců běhaly slalom s míčem, kopaly na cíl, trefovaly se do brány a zahrály si i společně kopanou.

  


Sportovci, kteří hráli zápasy, postupně změřili své síly a úroveň dovedností se všemi ostatními družstvy. Je pravda, že děti ze 6. mateřské školy mnohem více gólů dostaly, než daly, ale zato hrály s velkým elánem a nasazením všech sil. V posledním zápase už hrály velmi dobře, i když výhra to opět nebyla.
Rozhodně si však všichni dobře zasportovali, strávili příjemné dopoledne pohybem a nakonec dostali i odměny. Kromě bonbónů, drobností a diplomů také medaile a hlavně nádherný pohár. Několika dětem se poštěstilo i dát svůj PRVNÍ GÓL.

             

 

6. mateřská škola Plzeň,
Republikánská 25, příspěvková organizace
312 00 Plzeň
Tel: 378 027 911
Poslat e-mail