Strážce zahrady

6. mateřská škola Plzeň

6. mateřská škola Plzeň

Naši mateřskou školu najdete v Plzni na Letné a poznáte ji podle fasády s motivem šneka v kombinaci s korunou stromu. Máme čtyři třídy, které navštěvuje celkem 104 dětí. Výchovně-vzdělávací program je zaměřen zejména na ekologii a zdravý životní styl. V interiéru celé školy se můžete setkat s živými zvířaty a také aktivity dětí podněcují k vytváření vztahu k přírodě.

Aktuality a důležitá sdělení:

Oficiální informační server města PlzněZřizovatelem školy je Plzeň, statutární město a zřizovatelské funkce vykonává Rada městského obvodu Plzeň 4Městský obvod Plzeň 4

 .

LEDEN - BŘEZEN 2020

PO POLEDNI RUŠNO NENÍ,
TĚŠÍME SE NA POHÁDKOVÉ ČTENÍ

rodiče, prarodiče, kamarádi mohou přijít přečíst dětem
svou oblíbenou pohádku před spaním, 
mohou dětem povědět, proč právě ta přinesená kniha se jim líbí
a čím je oslovila, když byli malí

děti si také mohou přinést z domova svoji oblíbenou (podepsanou) knížku,
prohlédnout si ji s kamarády, popovídat si o příbězích i obrázcích v ní,
nechat si ji ve třídě

POJĎME ČÍST SPOLEČNĚ A UKÁZAT DĚTEM,
 ŽE TO STOJÍ ZA TO


Image result for kreslený obrázek knihy

 

 

 

I v letošním školním roce s námi můžete v přímém přenosu sledovat "zázraky přírody" přenášené z chytré ptačí budky z naší školní zahrady. Pokud budete mít chuť si s dětmi o tom, co se v budce děje, povídat a třeba nakreslit i nějaké obrázky (starší děti vytvořit i deník z průběhu hnízdění), můžete vaše výtvory přinést do konce května do naší školy a my všechny dětské práce vystavíme jako součást oslav Dne dětí na naší zahradě a vyhodnotíme. 

Sledujte od března na www.ptacionline.cz (nebo denně přímo v budově školy) a nechte se okouzlit možností pohledu do domova sýkorek a dozvědět se tak o nich mnohem více, než co jste se kdy naučili ve škole. Ve školním roce 2018/2019 máme štěstí, že hnízdění sýkorek můžeme sledovat v přímém přenosu ještě jednou - v budce probíhá tzv. "druhé hnízdění". Podpořme děti v zájmu o dění kolem sebe.                    

  •  Směrnici k vyzvedávání dětí z MŠ naleznete zde.

 

 


 

 

 

 

 

 

  

6. mateřská škola Plzeň,
Republikánská 25, příspěvková organizace
312 00 Plzeň
Tel: 378 027 911
Poslat e-mail