Strážce zahrady

6. mateřská škola Plzeň

6. mateřská škola Plzeň

Naši mateřskou školu najdete v Plzni na Letné a poznáte ji podle fasády s motivem šneka v kombinaci s korunou stromu. Máme čtyři třídy, které navštěvuje celkem 104 dětí. Výchovně-vzdělávací program je zaměřen zejména na ekologii a zdravý životní styl. V interiéru celé školy se můžete setkat s živými zvířaty a také aktivity dětí podněcují k vytváření vztahu k přírodě.

Aktuality a důležitá sdělení:

Oficiální informační server města PlzněZřizovatelem školy je Plzeň, statutární město a zřizovatelské funkce vykonává Rada městského obvodu Plzeň 4Městský obvod Plzeň 4

 

 " Cukrovím a jehličím třídy pěkně provoníme,
s básničkou a písničkou u stromečku posedíme "
adventní čas si zpříjemníme společně stráveným odpolednem
při sdílení radosti z nových hraček
.
Pro děti ze Srdíčkové třídy 10.12. od 16:00 hodin,
pro děti z  Kvítečkové třídy 11.12. od 16:00 hodin,
pro děti z Motýlkové Sluníčkové třídy 12.12. od
16:00 hodin.

  V době VÁNOČNÍCH PRÁZDNIN na základních školách, tj. od 23. 12. 2019 do 3. 1. 2020 bude naše škola (po dohodě se zřizovatelem)  UZAVŘENA. Přejeme všem krásné a klidné vánoční svátky, dobré vykročení do roku 2020. Budeme se na těšit na setkání v naší škole opět v pondělí 6. 1. 2020.                                                                                                                                                                     

I v letošním školním roce s námi můžete v přímém přenosu sledovat "zázraky přírody" přenášené z chytré ptačí budky z naší školní zahrady. Pokud budete mít chuť si s dětmi o tom, co se v budce děje, povídat a třeba nakreslit i nějaké obrázky (starší děti vytvořit i deník z průběhu hnízdění), můžete vaše výtvory přinést do konce května do naší školy a my všechny dětské práce vystavíme jako součást oslav Dne dětí na naší zahradě a vyhodnotíme. 

Sledujte od března na www.ptacionline.cz (nebo denně přímo v budově školy) a nechte se okouzlit možností pohledu do domova sýkorek a dozvědět se tak o nich mnohem více, než co jste se kdy naučili ve škole. Ve školním roce 2018/2019 máme štěstí, že hnízdění sýkorek můžeme sledovat v přímém přenosu ještě jednou - v budce probíhá tzv. "druhé hnízdění". Podpořme děti v zájmu o dění kolem sebe.                    

  •  Směrnici k vyzvedávání dětí z MŠ naleznete zde.

 

 


 

 

 

 

 

6. mateřská škola Plzeň,
Republikánská 25, příspěvková organizace
312 00 Plzeň
Tel: 378 027 911
Poslat e-mail